Promotor:
Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Warszawska, PL
Wydział Inżynierii Lądowej powstał w 1915 roku jako jeden z trzech najstarszych wydziałów uczelni, ale jego tradycje sięgają początków XIX wieku. Obecnie mieści się we własnym gmachu przy al. Armii Ludowej 16, gdzie znajduje się większość sal wykładowych oraz laboratoriów dydaktycznych i badawczych. W ostatnich latach Wydział przyjmuje rocznie około 300 studentów na studia stacjonarne i taką samą liczbę osób na studia niestacjonarne. Ogólna liczba studentów na początku roku akademickiego wynosiła około 2500.
Wydział Inżynierii Lądowej oferuje studentom trzy specjalności: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie, Inżynieria Komunikacyjna oraz Inżynieria Produkcji Budowlanej. W ramachspecjalizacji dodatkowo oferowane są następujące kursy dyplomowe: Teoria Konstrukcji oraz Mosty i Budowle Podziemne. Od RA 2008/9 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia jest także dostępna specjalność Budownictwo Energooszczędne.
Wydział zatrudnia ponad 150 pracowników na etatach naukowo-dydaktycznych w tym ponad 20 profesorów (z czego większość z tytułem naukowym), a także adiunktów ze stopniem doktora habilitowanego oraz adiunktów ze stopniem doktora. Kadrę Wydziału tworzy ponadto grupa ponad 80 osób personelu techniczno-administracyjnego.
Wydział składa się z następujących jednostek organizacyjnych: Instytutu Dróg i Mostów oraz Instytutu Inżynierii Budowlanej.
Wydział współpracuje z wieloma uczelniami zagranicznymi, w tym z Uniwersytetem Michigan w Stanach Zjednoczonych, Politechniką w Darmstadt, Politechniką Gedymina w Wilnie, Moskiewską Akademią Budownictwa oraz Akademią Budownictwa i Architektury w Dniepropietrowsku, Uniwersytetem w Liege, Uniwersytetem Technicznym (RWTH) w Aachen, Katolickim Uniwersytetem w Leuven, Instytutem Badawczym (IRMA) w Lublianie oraz Instytutem Technologii i Norm (NIST) w Gaithersburgu.
Partnerzy:
CENTOFORM, założony w 2001 r., jest ośrodkiem szkolenia zawodowego i kształcenia (VET) akredytowanym dzięki szkoleniom wysokiej jakości przez region Emilia Romagna (Włochy). Region ten charakteryzuje się silną dynamiczną gospodarką, z sektorowym ukierunkowaniem na inżynierię mechaniczną, oraz ważnymi uniwersyteckimi sieciami badawczymi. W ciągu 15 lat działalności Centrum VET stworzyło działającą wieloregionalną i międzynarodową sieć z MŚP, instytucjami publicznymi, szkołami VET, partnerami społecznymi, uniwersytetami i ośrodkami badawczo-rozwojowymi. Jest partnerem Confindustria, głównego włoskiego stowarzyszenia przemysłowego i współpracuje z przedstawicielami i klastrami sektorów produkcyjnych na poziomie krajowym i europejskim. Centoform działa w 2 włoskich regionach: Emilia Romagna i Apulia. Centoform projektuje i zarządza programami szkoleniowymi dla osób bezrobotnych i zatrudnionych, międzyinnymi w ramach funduszy regionalnych EFS i funduszy branżowych.
Association of Building Surveyors and Construction Experts, IE
AEEBC powstała w 1990 roku i zrzesza ekspertów budowlanych posiadających kwalifikacje zawodowe w zakresie procesów technologicznych i zarządzania projektowaniem, wykonawstwem, remontami i naprawami, zgodnie z ustawodawstwem krajowym danego kraju. Ich doświadczenie obejmuje doradztwo w zakresie: błędów projektowych i wykonawczych; ochrony obiektów; projektowania i wykonawstwa nowych budynków; zarządzania projektami i wykonawstwem; konserwacji obiektów, remontów i odnawiania obiektów; doradztwa prawnego i ekspertyz sądowych. Członkowie AEEBC świadczą usługi inwestorom oraz użytkownikom obiektów w zakresie projektowania, wykonawstwa, rozbudowy, modernizacji, konserwacji i naprawy obiektów. Ich porady obejmują technologię, zarządzanie, ekonomię i finanse, zagadnienia prawne i ekologiczne, na każdym z etapów projektu inwestycyjnego.
Uniwersytet Madery (UMa) jest państwową uczelnią założoną w 1988 r., podzieloną na 4 wydziały i 2 szkoły: Wyższą Szkołę Nauk Ścisłych i Inżynierii, Nauk Przyrodniczych, Nauk Społecznych, Sztuk Pięknych i Humanistycznych oraz Wyższą Szkołę Zdrowia i Technik oraz Wyższą Szkołę Zarządzania. Uniwersytet Madery ma około 3000 studentów, 200 nauczycieli i 175 pracowników niedydaktycznych, z których około 50 to stypendyści. Między licencjatami, magisterkami, doktoratami, studiami podyplomowymi i innymi kursami oferowanych jest ponad 50 kursów. Misją Uniwersytetu Madery jest bycie uniwersytetem na poziomie międzynarodowym, osiągającym doskonałość poprzez edukację, badania i usługi na rzecz społeczności regionalnych, krajowych i międzynarodowych. Uniwersytet Madery zamierza przygotować swoich studentów do bycia technicznie i naukowo kompetentnymi obywatelami, wykształconymi, innowacyjnymi i działającymi w oparciu o wartości przejrzystości, sprawiedliwości, równości, braterstwa i zrównoważonego rozwoju planety. Uniwersytet Madery przyczynia się również do społecznej odpowiedzialności poprzez promocję projektów wolontariatu, interakcje z różnymi stowarzyszeniami obywatelskimi, organizację działań kulturalnych, społecznych i artystycznych.
Uniwersytet Özyeğin (OzU) stara się być wiodącym uniwersytetem badawczym w zakresie przedsiębiorczości w Turcji. Jego misją jest tworzenie, dzielenie się i stosowanie wiedzy w służbie społeczeństwu. W Özyeğin wszyscy są zmotywowani do prowadzenia badań, które są istotne dla prawdziwego życia, korzystne dla ludzkości i ukierunkowane na poprawę jakości codziennego życia. Jako uczelnia badawcza starają się kształcić przyszłych liderów poprzez proces odkrywania i tworzenia nowej wiedzy. Członkowie wydziału są aktywnymi badaczami, dobrze rozpoznawalnymi na całym świecie w swoich dziedzinach. Mają doświadczenie w stosowaniu wyników swoich badań w budowaniu nowatorskich biznesów. Jako uniwersytet badawczy, Özyeğin ma wiele aktywnych i zakończonych wspieranych grantów i projektów współpracy. Grupa badawcza DRUM (Dynamic Research on Urban Morphology) skupia się na aspekcie diachronicznym lub przekształceniach urbanistycznych i terytorialnych; korzysta z wiedzy specjalistycznej architektów, urbanistów i morfologów miejskich, w tym prowazi szeroką interdyscyplinarną współpracę z innymi dyscyplinami, takimi jak geografia, historia i archeologia. Grupa badawcza ma na celu opisanie dynamiki rozwoju miast w różnych warunkach morfologicznych i geograficznych poprzez porównanie szeregu odpowiednich studiów przypadku w stolicach. Grupa badawcza stosuje metodę porównawczą oraz inne narzędzia analityczne, takie jak GIS, Składnia Kosmiczna, Plany Typologiczne, Procesy Typologiczne, Analizy Konzeniowskie w różnych skalach.
Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa, PL
PSMB powołano we współpracy z The Association of European Building Surveyors and Construction Experts (AEEBC) oraz The Chartered Institute of Building (CIOB) – międzynarodowymi organizacjami zrzeszającymi podmioty i instytucje państw europejskich, w celu kształcenia i certyfikacji kwalifikacji menedżerskich kadr budownictwa.
PSMB działa na zasadzie non profit nie korzystając z żadnych preferencji, ani ustawowego nakazu przynależności do określonych organizacji zawodowych.
Merytoryczne podstawy działalności Stowarzyszenia opracowano i sformułowano przy wsparciu środków unijnych, w celu wyrównania kwalifikacji polskich menedżerów budownictwa do standardów europejskich oraz przygotowania ich do prowadzenia działalności gospodarczej na rynku międzynarodowym.
Firma zajmuje się projektowaniem oprogramowania i doradztwem informatycznym przy realizacji 3D Virtual Reality Rooms w każdym obszarze i sektorze. More srl powstała w 2020 roku w wyniku wspólnej inicjatywy Websolute spa (www.websolute.com), Cadland srl (www.cadland.it) i Nextlab srl (www.nextlab.pro) (liderzy w swoich sektorach). Websolute to jedna z wiodących włoskich firm cyfrowych działających w dziedzinie technologii cyfrowych i komunikacji oraz marketingu i handlu cyfrowego. Cadland jest integratorem technologii w sektorze PLM (Product Lifecycle Management, CAD, CAM, CAE). Nextlab jest innowacyjnym MŚP, które zapewnia firmom wsparcie planistyczne i wykonawcze, aby kierować je na ścieżki innowacji produktowych i procesowych poprzez działania w zakresie rozwoju badań, transferu technologii, szkoleń i kwalifikacji modeli biznesowych. MORE jest zasilany przez zespół z ponad 20-letnim doświadczeniem w integracji rozwiązań eXtended Reality (rozszerzona, mieszana), infrastruktur technologicznych Motion Capture i zaawansowanych systemów multimedialnych.
Universitet w Ferrarze (UNIFE) jest uniwersytetem publicznym, którego misją jest zapewnienie doskonałej edukacji podyplomowej i podyplomowej, a także naukowców. UNIFE ma na celu promowanie badań przemysłowych i transferu technologii, poprzez swój Technopole w ramach Sieci Wysokich Specjalizacji Emilia-Romagna (www.regione.emiliaromagna.it/en/researchand-innovation/emilia-romagna-high-technology-network), promowanie specjalizacji umiejętności, zachęcanie i wspieranie rozwoju inicjatyw w zakresie szkolnictwa wyższego i rozwoju zasobów ludzkich. Lokalne partnerstwo Uniwersytetu w Ferrarze obejmuje TekneHub (www.tecnopolo.fe.it/?lang=en), które jest jednym z czterech laboratoriów Tecnopole of Ferrara, w ramach Clust-ER BUILD (www.retealtatecnologia.it/en /cluster), jednej z pierwszych siedmiu regionalnych sieci publiczno-prywatnych we Włoszech skoncentrowanych na wspieraniu innowacji, badań przemysłowych i transferu technologii. Klastry-ER są stowarzyszeniami organów publicznych i prywatnych: firm, ośrodków badawczych i instytucji szkoleniowych, które dzielą się umiejętnościami, pomysłami i zasobami w celu wspierania konkurencyjności systemu przemysłowego TekneHub działa w głównej dziedzinie zaawansowanych technik i zintegrowanych technologii cyfrowych na potrzeby renowacji i renowacja, innowacyjne technologie diagnostyki i konserwacji, zarządzanie i waloryzacja dziedzictwa kulturowego oraz procedury ICT w celu oceny i zachowania istniejącego dziedzictwa budowlanego.